Κινηματογραφική παιδεία για …γονείς

Μια πολύ ωραία ιδέα συνεργασίας γονιών-παιδιών πραγματοποιήθηκε στην ΣΤ2, με πρωτοβουλία της δασκάλας τους κας Νίκη Παυλίδου.

Η κα Παυλίδου συντονίζει τον όμιλο Κινηματογραφικής Λέσχης στο σχολείο και σκέφτηκε, στο πλαίσιο της σύσφιξης των σχέσεων γονιού-παιδιού και γονιού-σχολείου, αλλά και της επικείμενης μετάβασης στο Γυμνάσιο, να οργανώσει ένα απόγευμα Κινηματογραφικής Παιδείας για γονείς και παιδιά. Πρόθυμα και με αυξημένη περιέργεια και προσμονή ήρθαν, γονείς και παιδιά, στο σχολείο, για να συμμετέχουν σε προσομοίωση ενός εργαστηρίου του ομίλου. Παρακολούθησαν την ταινία και συμμετείχαν με κέφι στις δραστηριότητες. Φυσικά υπήρχαν και τα απαραίτητα σνακς.

Το αποτέλεσμα ήταν μια πολύ επιτυχημένη βραδιά, που άφησε όλους με μια γλυκιά ανάμνηση!